WAE Junior Cup leg 1 WAE Junior Cup leg 1
World Archery Europe (WAE)
Ljubljana (SLO), from 13-05-2013 to 18-05-2013
WAE Junior Cup leg 1
Brackets
 
Recurve Junior Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Banda ArpadHUNHungaryBye
 
Banda Arpad7
Bauer Kristjan1
33Bauer KristjanSLOSlovenia7
32Antoine ThomasFRAFrance3
Banda Arpad7
Sanzhitsybikov Konstantin3
17Delaire LouisFRAFrance4
48Segmehl MartinAUTAustria6
Segmehl Martin0
Sanzhitsybikov Konstantin6
49Stashkevich YanBLRBelarus2
16Sanzhitsybikov KonstantinRUSRussia6
Banda Arpad6*X
Maran Luca59
9Strajhar KlemenSLOSloveniaBye
 
Strajhar Klemen4
Komonyuk Vitaliy6
41Karoukin AntonBLRBelarus58
24Komonyuk VitaliyUKRUkraine6*9
Komonyuk Vitaliy4
Maran Luca6
25Maran LucaITAItaly7
40Gligorovski MarkoCROCroatia1
Maran Luca6*10
Rudow Marc59
 
8Rudow MarcGERGermanyBye
Banda Arpad7
Rijavec Jan3
5Rijavec JanSLOSloveniaBye
 
Rijavec Jan7
Guneri Muhammed Bilal1
37Wojcik RafalPOLPoland0
28Guneri Muhammed BilalTURTurkey6
Rijavec Jan6
Tsynguev Beligto4
21Grogan JackGBRGreat Britain6
44Lagneholt MarcusSWESweden2
Grogan Jack0
Tsynguev Beligto6
 
12Tsynguev BeligtoRUSRussiaBye
Rijavec Jan6
Ramaekers Robin4
13Gulacar Ibrahim EthemTURTurkeyBye
 
Gulacar Ibrahim Ethem6
Maier Lukas2
45Duchon JurajSVKSlovakia0
20Maier LukasGERGermany6
Gulacar Ibrahim Ethem59
Ramaekers Robin6*9*
29Morgan AsheGBRGreat Britain6
36Kopnin AlexeiAZEAzerbaijan2
Morgan Ashe0
Ramaekers Robin6
 Final
4Ramaekers RobinBELBelgiumByeBanda Arpad0
Kahllund Florian6
Bronze
3Pkhakadze LashaGEOGeorgiaByeRijavec Jan0
 Orlic Vedran6
Pkhakadze Lasha6*8*
Adamek Kamil58
35Kyriukhin MykytaUKRUkraine1
30Adamek KamilPOLPoland7
Pkhakadze Lasha4
Kardzialiuk Uladzimir6
19Mihalic MatijaCROCroatia6
46Andersson JonathanSWESweden2
Mihalic Matija57
Kardzialiuk Uladzimir6*9
51Shushadze MamukaGEOGeorgia4
14Kardzialiuk UladzimirBLRBelarus6
Kardzialiuk Uladzimir1
Kahllund Florian7
11Kahllund FlorianGERGermanyBye
 
Kahllund Florian6
Bertschler Alexander2
43Gahramanov ZaurAZEAzerbaijan58
22Bertschler AlexanderAUTAustria6*9
Kahllund Florian6
Kutsyy Valentyn2
27Lubera WojciechPOLPoland2
38Bucki MateuszPOLPoland6
Bucki Mateusz2
Kutsyy Valentyn6
 
6Kutsyy ValentynUKRUkraineBye
Kahllund Florian6
Orlic Vedran4
7Kirsever KeremTURTurkeyBye
 
Kirsever Kerem4
Pasqualucci David6
39Hlahulek MichalCZECzech Republic0
26Pasqualucci DavidITAItaly6
Pasqualucci David6
Omelchenko Ihor4
23Fancello FabioITAItaly6
42Anishkevich MaksimBLRBelarus4
Fancello Fabio0
Omelchenko Ihor6
 
10Omelchenko IhorUKRUkraineBye
Pasqualucci David4
Orlic Vedran6
15Orlic VedranCROCroatia6
50Vandergucht JonathanBELBelgium0
Orlic Vedran6
Wieser Felix4
47Blomgren TobiasSWESweden0
18Wieser FelixGERGermany6
Orlic Vedran6
Yilmaz Yagiz2
31Gys LenthyBELBelgium3
34Moseshvili JabaGEOGeorgia7
Moseshvili Jaba2
Yilmaz Yagiz6
 
2Yilmaz YagizTURTurkeyBye