WAE Junior Cup leg 1 WAE Junior Cup leg 1
World Archery Europe (WAE)
Ljubljana (SLO), from 13-05-2013 to 18-05-2013
WAE Junior Cup leg 1
Brackets
 
Recurve Cadet Men
1/24
1/16
1/8
1/4
1/2
Finals
1Schmitz CarloGERGermanyBye
 
Schmitz Carlo7
Vladev Georgi1
33Vladev GeorgiBULBulgaria6
32Lekveishvili AkakiGEOGeorgia2
Schmitz Carlo7
Parsenadze Archil3
17Parsenadze ArchilGEOGeorgia6
48Lindberg MarcusSWESweden0
Parsenadze Archil6
Szafran Marek2
49Schiavone VincenzoITAItaly1
16Szafran MarekPOLPoland7
Schmitz Carlo7
Bizon Kacper1
9Bizon KacperPOLPolandBye
 
Bizon Kacper6
Bega Timo2
41Bega TimoLUXLuxembourg7
24Gstottner AndreasAUTAustria1
Bizon Kacper6
Pozar Peter0
25Pozar PeterSLOSlovenia6
40Lieke FabianGERGermany2
Pozar Peter6*9*
Strajhar Gasper59
 
8Strajhar GasperSLOSloveniaBye
Schmitz Carlo7
Bizjak Rok3
5Federov AiaalRUSRussiaBye
 
Federov Aiaal59
Bizjak Rok6*10
37Balaz BorisSVKSlovakia2
28Bizjak RokSLOSlovenia6
Bizjak Rok6
Mayr Andreas4
21Mayr AndreasGERGermany6
44Fedaruk IvanBLRBelarus0
Mayr Andreas7
Adriaensen Ben1
53Kristoffersson LoveSWESweden0
12Adriaensen BenBELBelgium6
Bizjak Rok6
Smulders Jeroen4
13Hurban Jr. VladimirSVKSlovakia6
52Steinlechner LukasAUTAustria0
Hurban Jr. Vladimir56
Gray Robert6*8
45Gray RobertGBRGreat Britain6
20Golabczak PatrykPOLPoland4
Gray Robert3
Smulders Jeroen7
29Dagitmac KubilayTURTurkey3
36Howse ThomasGBRGreat Britain7
Howse Thomas1
Smulders Jeroen7
 Final
4Smulders JeroenNEDNetherlandsByeSchmitz Carlo6
Baldanov Arsalan0
Bronze
3Schuettenberg HendricGERGermanyByeBizjak Rok4
 Schuettenberg Hendric6
Schuettenberg Hendric6
Affricani Marco0
35Affricani MarcoITAItaly7
30Horvat IvanCROCroatia1
Schuettenberg Hendric6
Cherkez Vlad4
19Cherkez VladUKRUkraine6
46Bentz LucLUXLuxembourg0
Cherkez Vlad6*9
Jimenez Mathieu58
51Bozhilov AntonioBULBulgaria1
14Jimenez MathieuFRAFrance7
Schuettenberg Hendric6
Van Den Berkmortel Niels2
11Denny BradleyGBRGreat BritainBye
 
Denny Bradley4
Van Den Berkmortel Niels6
43Monego AndreaITAItaly2
22Van Den Berkmortel NielsNEDNetherlands6
Van Den Berkmortel Niels6
Koenig Thomas0
27Varabyou IlyaBLRBelarus59
38Flink LudvigSWESweden6*10
Flink Ludvig2
Koenig Thomas6
 
6Koenig ThomasFRAFranceBye
Schuettenberg Hendric3
Baldanov Arsalan7
7Malyk Mykhaylo-YaroslavUKRUkraineBye
 
Malyk Mykhaylo-Yaroslav6
Ostrovsky Mykhaylo0
39Harzhanau AntonBLRBelarus0
26Ostrovsky MykhayloUKRUkraine6
Malyk Mykhaylo-Yaroslav2
Irrasch Dominik6
23Irrasch DominikAUTAustria6
42Vladimer DolidzeGEOGeorgia4
Irrasch Dominik6
Klein Pit0
 
10Klein PitLUXLuxembourgBye
Irrasch Dominik1
Baldanov Arsalan7
15Komar AntonUKRUkraine7
50Guseynov AhmedAZEAzerbaijan3
Komar Anton2
Batoev Zhargal6
47Shanny ItayISRIsrael2
18Batoev ZhargalRUSRussia6
Batoev Zhargal3
Baldanov Arsalan7
31Dachev DamyanBULBulgaria7
34Firsau KirylBLRBelarus3
Dachev Damyan58
Baldanov Arsalan6*10
 
2Baldanov ArsalanRUSRussiaBye