WAE Junior Cup leg 1 WAE Junior Cup leg 1
World Archery Europe (WAE)
Ljubljana (SLO), from 13-05-2013 to 18-05-2013
WAE Junior Cup leg 1
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BERTSCHLER Alexander51ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
GSTOTTNER Andreas22ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
IRRASCH Dominik23ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
SEGMEHL Martin50ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
STEINLECHNER Lukas21ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
USCHOUNIG Daniel Sebastian5ACompound Junior MenRanking Round Compound
AZEAZERBAIJAN
Name
Target
Event
Session
GAHRAMANOV Zaur49CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
GUSEYNOV Ahmed34BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
KOPNIN Alexei50CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
MAMEDOVA Halida7ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
MORGUNOVA Alexandra65BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
MUGABILZADA Sughra5ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
ZEYNALOVA Hayat6ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ADRIAENSEN Ben33BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
GYS Lenthy40CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
MEYNEN DEGRYSE Lena22CCompound Cadet WomenRanking Round Compound
RAMAEKERS Robin41CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
STEYLAERTS Esther12BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
VANDERGUCHT Jonathan42CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
VERMEIREN Rika10ACompound Junior WomenRanking Round Compound
BLRBELARUS
Name
Target
Event
Session
AFANASYEVA Maryia55BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
ANISHKEVICH Maksim36ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
BAHIUK Darya56BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
DZIOMINSKAYA Karyna54BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
FEDARUK Ivan19BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
FIRSAU Kiryl17BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
HARZHANAU Anton18BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
KARDZIALIUK Uladzimir39ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
KAROUKIN Anton38ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
KAZANSKAYA Sviatlana11CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
KRUPKO Darya57BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SHVETS Lidziya10CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
STASHKEVICH Yan37ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
VARABYOU Ilya16BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
BOZHILOV Antonio29ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
DACHEV Damyan28ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
DANAILOVA Dobromira66BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
DIMITROVA Ivanina8ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
GENCHEVA Ralitsa10ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
ILIEVA Ralitsa9ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
VLADEV Georgi27ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj18CCompound Cadet MenRanking Round Compound
DIZDAR Ivana67ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
GEöPAHER Monika11BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
GLIGOROVSKI Marko46ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
HORVAT Ivan34ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
MIHALIC Matija45ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
ORLIC Maja23CCompound Cadet WomenRanking Round Compound
ORLIC Vedran44ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
VAVRO Mario20BCompound Cadet MenRanking Round Compound
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
BERANKOVA Eliska9CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
HLAHULEK Michal52ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
HORACKOVA Marie8CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
MUSIL Petr4ACompound Junior MenRanking Round Compound
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
HANSEN Stephan3CCompound Junior MenRanking Round Compound
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
ANTOINE Thomas51BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
CARLIER Aurelie3BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
DELAIRE Louis52BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
GAUBIL Melanie2BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
JIMENEZ Mathieu33ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
KOENIG Thomas32ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
PLANEIX Sophie4BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
RUGGIERI Laura1BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
SCHEPPERS Madison64CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
THOMAS Solenne65CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BROWN Sophie22BCompound Cadet WomenRanking Round Compound
BULL Jonathan1ACompound Junior MenRanking Round Compound
BURN Jake2ACompound Junior MenRanking Round Compound
CLARK Daisy10BCompound Junior WomenRanking Round Compound
DENNY Bradley21CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
GEORGE Aalin Ellisse24BCompound Cadet WomenRanking Round Compound
GEORGE Kirsten23BCompound Cadet WomenRanking Round Compound
GRAY Robert20CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
GROGAN Jack47BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
HOWELL James13CCompound Cadet MenRanking Round Compound
HOWSE Thomas22CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
INGRAM Matthew14CCompound Cadet MenRanking Round Compound
MORGAN Ashe48BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
PITMAN Bryony13ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
TAYLOR Thomas3ACompound Junior MenRanking Round Compound
WISEMAN Luke15CCompound Cadet MenRanking Round Compound
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ABULADZE Medea6BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
ARJEVANIDZE Teona59CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
DEVADZE Nino60CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
DUMBADZE Ana7BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
KUTALADZE Teona58CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
LEKVEISHVILI Akaki26CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
MOSESHVILI Jaba44CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
PARSENADZE Archil27CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
PKHAKADZE Lasha45CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
SHUSHADZE Mamuka43CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
TSIALA Phutkaradze5BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
VLADIMER Dolidze28CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BAUER Katharina65ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
EBERLEIN Josefine14BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
HEINS Mascha66ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
KAHLLUND Florian36CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
LIEKE Fabian23BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
MAIER Lukas38CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
MAYR Andreas20BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
RUDOW Marc37CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
SCHMITZ Carlo22BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
SCHUETTENBERG Hendric21BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
WIESER Felix39CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
BAROUNI Polyxeni14ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BALLA Martin5BCompound Junior MenRanking Round Compound
BANDA Arpad52CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
OROSZ Viktor19BCompound Cadet MenRanking Round Compound
ISRISRAEL
Name
Target
Event
Session
RAYSIN Maya13BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
SHANNY Itay32BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
AFFRICANI Marco24CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
ALLEGRA Carmelo15ACompound Cadet MenRanking Round Compound
BOARI Lucilla2CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
CAGGIANO Gina56ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
CAVALLERI Giulia7ACompound Junior WomenRanking Round Compound
FANCELLO Fabio46CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
GIACCHERI Taya4CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
GRILLO Deborah8ACompound Junior WomenRanking Round Compound
MAMMI Giulia1CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
MARAN Luca48CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
MARESCA Alessandro3BCompound Junior MenRanking Round Compound
MARESCA Paolo13ACompound Cadet MenRanking Round Compound
MONEGO Andrea25CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
NENCIONI Michele2BCompound Junior MenRanking Round Compound
PARDINI Leonardo1BCompound Junior MenRanking Round Compound
PASQUALUCCI David47CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
RET Sara3CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
ROMANO Chiara54ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
ROTA Althea25BCompound Cadet WomenRanking Round Compound
ROTA Gaia55ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SANTORO Federica57ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SCHIAVONE Vincenzo23CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
SUT Jesse14ACompound Cadet MenRanking Round Compound
TOZZI Aurora9ACompound Junior WomenRanking Round Compound
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BEGA Timo29CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
BENTZ Luc31CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
KLEIN Pit30CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE VRIES Shireen61CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
DEDEN Esther63CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
DER KINDEREN Annemarie62CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SMULDERS Jeroen31BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
VAN DEN BERKMORTEL Niels30BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
ADAMEK Kamil40ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
BIZON Kacper16ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
BUCKI Mateusz43ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
CHROSTOWSKA Maria14CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
CWIKLINSKA Zuzanna57CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
GOLABCZAK Patryk18ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
JURZAK Monika56CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
LUBERA Wojciech41ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
MAGA Paulina13CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
SLIWIANA Oliwia55CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SZAFRAN Marek19ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
WEJNEROWSKA Marlena54CRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
WOJCIK Rafal42ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
ZYZANSKA Silwia12CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
MIHALACHE Adina12ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
VLAD Maria11ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ALIEVA Sabina61ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
ARTEMKIN Alexey15BCompound Cadet MenRanking Round Compound
BALDANOV Arsalan25BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
BATOEV Zhargal24BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
BOGLAENKOV Anatoly1CCompound Junior MenRanking Round Compound
BOLOTOVA Oyuna60ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
BULAEV Anton14BCompound Cadet MenRanking Round Compound
DASHIDORZHIEVA Tuyana9BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
ELIZAROVA Elena8BCompound Junior WomenRanking Round Compound
FEDEROV Aiaal26BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
GORYACHEV Alexey13BCompound Cadet MenRanking Round Compound
KHLYSTOVA Sofia22ACompound Cadet WomenRanking Round Compound
LEMEZA Anna9BCompound Junior WomenRanking Round Compound
MYLNIKOVA Valeria10BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
NOSKOV Vitaliy2CCompound Junior MenRanking Round Compound
SANZHITSYBIKOV Konstantin49BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
SAVENKOVA Alexandra24ACompound Cadet WomenRanking Round Compound
SHEMONAEVA Olga23ACompound Cadet WomenRanking Round Compound
SYRENOVA Soelma58ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
TSYNGUEV Beligto50BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
VINOGRADOVA Mariia7BCompound Junior WomenRanking Round Compound
YANBARISOVA Dinara59ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
ZAMBALOVA Veronika8BRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BAUER Kristjan49ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
BIZJAK Rok25ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
CERNE Toja11ACompound Junior WomenRanking Round Compound
FAJDIGA Spela67BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
KOROSEC Vili17ACompound Cadet MenRanking Round Compound
KOSTANJEVEC Ana26ACompound Cadet WomenRanking Round Compound
LAHARNAR Ivana6CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
MODIC Stas18ACompound Cadet MenRanking Round Compound
POZAR Peter26ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
RIJAVEC Jan47ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
STEFULA Barbara5CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
STOSEVSKI Luka4CCompound Junior MenRanking Round Compound
STOSEVSKI Rok16ACompound Cadet MenRanking Round Compound
STRAJHAR Gasper24ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
STRAJHAR Klemen48ARecurve Junior MenRanking Round Recurve
VARDIC GRAHEK Stella7CRecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BALAZ Boris30ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
DUCHON Juraj51CRecurve Junior MenRanking Round Recurve
HURBAN JR. Vladimir31ARecurve Cadet MenRanking Round Recurve
KOMARNANSKY Miroslav16CCompound Cadet MenRanking Round Compound
LONGOVA Alexandra64BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
LUCANICOVA Zuzana63BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
MICHLIK Tomas17CCompound Cadet MenRanking Round Compound
SISKOVA Alexandra62BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Jonathan46BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
ANDERSSON Moa26BCompound Cadet WomenRanking Round Compound
ANDERSSON Sandra63ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
BLOMBERG Cecilia64ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
BLOMGREN Tobias44BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
BORGSTROM Hampus16BCompound Cadet MenRanking Round Compound
CARLSSON Isak18BCompound Cadet MenRanking Round Compound
FLINK Ludvig27BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
FORSBERG Helen7CCompound Junior WomenRanking Round Compound
GULLROOS Johanna62ARecurve Junior WomenRanking Round Recurve
KRISTOFFERSSON Love29BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
LAGNEHOLT Marcus45BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
LINDBERG Marcus28BRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
SHABANI Endrina8CCompound Junior WomenRanking Round Compound
STROMBERG Linus17BCompound Cadet MenRanking Round Compound
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
BENEK Duygu Ece25ACompound Cadet WomenRanking Round Compound
CAGIRAN Evren4BCompound Junior MenRanking Round Compound
COSKUN Ecem Cansu11BCompound Junior WomenRanking Round Compound
DAGITMAC Kubilay32CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
GULACAR Ibrahim Ethem37BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
GUNERI Muhammed Bilal36BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
KIRSEVER Kerem39BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
TANDOGAN Baris20ACompound Cadet MenRanking Round Compound
YILMAZ Yagiz38BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
CHERKEZ Vlad19CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
DIAKOVA Viktoriia9CCompound Junior WomenRanking Round Compound
HNYP Solomiya3ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
HOVIADOVSKYI Roman19ACompound Cadet MenRanking Round Compound
KOMAR Anton17CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
KOMONYUK Vitaliy41BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
KUTSYY Valentyn40BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
KYRIUKHIN Mykyta43BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
LUKYANOVA Nataliya61BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
MACHIKHA Sofiya2ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
MALYK Mykhaylo-Yaroslav16CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
MARCHENKO Veronika60BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
MATSEKH Marta4ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
MYKHALCHUK Denys5CCompound Junior MenRanking Round Compound
OLEKSIYK Viktoria1ARecurve Cadet WomenRanking Round Recurve
OMELCHENKO Ihor42BRecurve Junior MenRanking Round Recurve
OSTROVSKY Mykhaylo18CRecurve Cadet MenRanking Round Recurve
RODIONOVA Polina58BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve
SHKOLNA Mariya24CCompound Cadet WomenRanking Round Compound
STRUK Maryana59BRecurve Junior WomenRanking Round Recurve