EMAU Grand Prix Leg 1 WAE Grand Prix Leg 1
World Archery Europe (WAE)
Riom (FRA), from 15-04-2013 to 20-04-2013
EMAU Grand Prix Leg 1
Entries by Country
 
ARMARMENIA
Name
Target
Event
Session
PETROSYAN Arshak47DRecurve MenQualification Round
SHAHNAZARYAN Gohar28CRecurve WomenQualification Round
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
DENIS Ivan43BRecurve MenQualification Round
DESSOY Catheline4BCompound WomenQualification Round
DURLET Jean-Philippe12BCompound MenQualification Round
GYS Lenthy41BRecurve MenQualification Round
ROYEN Laurent42BRecurve MenQualification Round
BEL01BELGIUM - CLUB ARCHER
Name
Target
Event
Session
MASSINA Michele2DCompound WomenQualification Round
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj10CCompound MenQualification Round
BUDEN Ivana1BCompound WomenQualification Round
MIHALIC Matija46ARecurve MenQualification Round
ORLIC Maja2BCompound WomenQualification Round
ORLIC Vedran47ARecurve MenQualification Round
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
REITMEIER Filip11DCompound MenQualification Round
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
ALVARINO GARCIA Miguel44ARecurve MenQualification Round
FERNANDEZ Antonio43ARecurve MenQualification Round
RODRIGUEZ Juan I.45ARecurve MenQualification Round
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
AUBERT Thomas32CRecurve MenQualification Round
BRASSEUR Sebastien10ACompound MenQualification Round
BRIANNE Noemie22ARecurve WomenQualification Round
COTRY Cyrielle21ARecurve WomenQualification Round
DELAIRE Louis33CRecurve MenQualification Round
DELOCHE Pierre Julien7ACompound MenQualification Round
DOUSSOT Christophe9ACompound MenQualification Round
FAUCHERON Thomas34CRecurve MenQualification Round
GAUBIL Melanie24ARecurve WomenQualification Round
GENET Dominique11ACompound MenQualification Round
GIROUILLE Romain36CRecurve MenQualification Round
LACROIX Emilie23ARecurve WomenQualification Round
LEBECQUE Pascale1ACompound WomenQualification Round
LECOINTRE Laurie25ARecurve WomenQualification Round
MARTRET Caroline3ACompound WomenQualification Round
OLIVIER Adrien8ACompound MenQualification Round
SANNA Michael35CRecurve MenQualification Round
VALLADONT Jean-Charles31CRecurve MenQualification Round
VANDIONANT-FRANGILLI Sandrine2ACompound WomenQualification Round
FRA01FRANCE - RIOM
Name
Target
Event
Session
ADICEOM Audrey28BRecurve WomenQualification Round
PREVOST Gael47CRecurve MenQualification Round
TARRADE Ludovic48CRecurve MenQualification Round
FRA02FRANCE - ISSY LES MOULINEAUX
Name
Target
Event
Session
BIDAULT Jerome46CRecurve MenQualification Round
ESTIBALS Valentin45CRecurve MenQualification Round
FRA03FRANCE - BELLEVILLE SUR LOIRE
Name
Target
Event
Session
DENIS Alain49ARecurve MenQualification Round
FRA04FRANCE - BLAGNAC
Name
Target
Event
Session
GARRABE Damien48BRecurve MenQualification Round
PEROL Olivier47BRecurve MenQualification Round
FRA05FRANCE - OZOIR LA FERRIERE
Name
Target
Event
Session
LOPEO Kevin48ARecurve MenQualification Round
FRA06FRANCE - LEOGNAN
Name
Target
Event
Session
NIETO David10BCompound MenQualification Round
PLAUTE Alexandre49CRecurve MenQualification Round
FRA07FRANCE - AUROS
Name
Target
Event
Session
ROY Sebastien10DCompound MenQualification Round
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
CROFT Glen35BRecurve MenQualification Round
EVANS Sean32BRecurve MenQualification Round
FOLKARD Naomi27DRecurve WomenQualification Round
GODFREY Larry34BRecurve MenQualification Round
HUNT Nicky28DRecurve WomenQualification Round
MARTIN Rebecca26DRecurve WomenQualification Round
MORGAN Ashe33BRecurve MenQualification Round
PITMAN Bryony24DRecurve WomenQualification Round
RANDALL Andrew36BRecurve MenQualification Round
SLATER Kieran31BRecurve MenQualification Round
GEOGEORGIA
Name
Target
Event
Session
ESEBUA Kristine26ARecurve WomenQualification Round
LOBZHENIDZE Yulia27ARecurve WomenQualification Round
MOSESHVILI Jaba46DRecurve MenQualification Round
NARIMANIDZE Khatuna28ARecurve WomenQualification Round
PKHAKADZE Lasha44DRecurve MenQualification Round
SHUSHADZE Mamuka45DRecurve MenQualification Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
GONSER Justus12CCompound MenQualification Round
HAIDN TSCHALOVA Veronika23CRecurve WomenQualification Round
KAHLLUND Florian33ARecurve MenQualification Round
MEISSNER Janine4DCompound WomenQualification Round
NESEMANN Simon35ARecurve MenQualification Round
POPPENBORG Rafael36ARecurve MenQualification Round
RICHTER Elena25CRecurve WomenQualification Round
SKOERIES Eric31ARecurve MenQualification Round
UNRUH Lisa24CRecurve WomenQualification Round
VIEHMEIER Isabel21CRecurve WomenQualification Round
WEISS Christian32ARecurve MenQualification Round
WIESER Felix34ARecurve MenQualification Round
WINTER Karina22CRecurve WomenQualification Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
FISSORE Matteo39DRecurve MenQualification Round
GIORI Lorenzo37DRecurve MenQualification Round
MANDIA Claudia23BRecurve WomenQualification Round
MANDIA Massimiliano38DRecurve MenQualification Round
SARTORI Guendalina24BRecurve WomenQualification Round
TONETTA Elena21BRecurve WomenQualification Round
VIOLI Sara22BRecurve WomenQualification Round
ZAGAMI Alberto40DRecurve MenQualification Round
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
OLEKSEJENKO Julia3DCompound WomenQualification Round
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
FRANTZ Eric9DCompound MenQualification Round
HENCKELS Jeff42CRecurve MenQualification Round
KRAUS Stephane44CRecurve MenQualification Round
SCHULER Luc43CRecurve MenQualification Round
SEYWERT Gilles7DCompound MenQualification Round
WEBER Fernand8DCompound MenQualification Round
LUX01LUXEMBOURG - STRASSEN
Name
Target
Event
Session
KLEIN Pit49BRecurve MenQualification Round
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DE VRIES Shireen19DRecurve WomenQualification Round
DEDEN Esther16DRecurve WomenQualification Round
DEKKER Rozemarijn20DRecurve WomenQualification Round
DER KINDEREN Annemarie17DRecurve WomenQualification Round
LAAN Sarina18DRecurve WomenQualification Round
VAN DIJCK Claire15DRecurve WomenQualification Round
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal9CCompound MenQualification Round
FURNES Christoffer40BRecurve MenQualification Round
GRYDELAND Runa3BCompound WomenQualification Round
HAGEN Paul Andre38BRecurve MenQualification Round
HALVORSEN Marius39BRecurve MenQualification Round
HAUGSETH Mads8CCompound MenQualification Round
NESTENG Baard37BRecurve MenQualification Round
TJENTLAND Oddmund7CCompound MenQualification Round
POLPOLAND
Name
Target
Event
Session
DOBROWOLSKI Rafal39ARecurve MenQualification Round
FALDZINSKI Maciej42ARecurve MenQualification Round
GORCZYCA Krzysztof12ACompound MenQualification Round
LESNIAK Natalia19BRecurve WomenQualification Round
LESNIAK Renata2CCompound WomenQualification Round
LIPIARSKA Karina15BRecurve WomenQualification Round
MARZEC Pawel40ARecurve MenQualification Round
MICKIEWICZ Katarzyna16BRecurve WomenQualification Round
MYSZOR Wioleta17BRecurve WomenQualification Round
NAPLOSZEK Slawomir37ARecurve MenQualification Round
NOWAK Piotr38ARecurve MenQualification Round
SIERAKOWSKI Kacper41ARecurve MenQualification Round
SOBIERAJ Malgorzata20BRecurve WomenQualification Round
STANIECZEK Anna3CCompound WomenQualification Round
SZALANSKA Katarzyna1CCompound WomenQualification Round
SZUKALSKA Anna18BRecurve WomenQualification Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
AVDEEVA Natalia4ACompound WomenQualification Round
BADENOV Bair39CRecurve MenQualification Round
BORODIN Alexey41CRecurve MenQualification Round
CHUGUNOV Anton11BCompound MenQualification Round
ERDYNIEVA Natalia17ARecurve WomenQualification Round
PEROVA Ksenia15ARecurve WomenQualification Round
SEGINA Tatiana19ARecurve WomenQualification Round
SHAYNUROV Radmir37CRecurve MenQualification Round
STEPANOVA Inna16ARecurve WomenQualification Round
TIMOFEEVA Kristina20ARecurve WomenQualification Round
TSYBEKDORZHIEV Bair38CRecurve MenQualification Round
TSYBZHITOV Bolot40CRecurve MenQualification Round
YANBARISOVA Dinara18ARecurve WomenQualification Round
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BOZIC Brina26CRecurve WomenQualification Round
CERNE Arne9BCompound MenQualification Round
CERNE Toja4CCompound WomenQualification Round
HABJAN MALAVASIC Den44BRecurve MenQualification Round
KOMOCAR Jaka45BRecurve MenQualification Round
KOROSEC Vili7BCompound MenQualification Round
RIJAVEC Jan46BRecurve MenQualification Round
STOSEVSKI Luka8BCompound MenQualification Round
UMER Ana27CRecurve WomenQualification Round
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
COMTE Magali25BRecurve WomenQualification Round
DIELEN Nathalie21DRecurve WomenQualification Round
FREIRE DOS SANTOS Rafael42DRecurve MenQualification Round
MINGARD Emilien41DRecurve MenQualification Round
RUFER Thomas43DRecurve MenQualification Round
SCHOBINGER Celine22DRecurve WomenQualification Round
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
BJERENDAL Christine23DRecurve WomenQualification Round
TURTURKEY
Name
Target
Event
Session
AKTUNA Aybuke26BRecurve WomenQualification Round
LOKLUOGLU Begul27BRecurve WomenQualification Round
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
DUBAS Iryna18CRecurve WomenQualification Round
IVANYTSKYY Heorhiy36DRecurve MenQualification Round
KOMONYUK Vitaliy33DRecurve MenQualification Round
LADIKOV Anton35DRecurve MenQualification Round
MELNYK Sofiia1DCompound WomenQualification Round
MOKRYNSKY Yaroslav31DRecurve MenQualification Round
PALEKHA Kateryna19CRecurve WomenQualification Round
PAVLOVA Anastasia20CRecurve WomenQualification Round
SHYSHKIN Mykyta34DRecurve MenQualification Round
SICHENIKOVA Lidiia17CRecurve WomenQualification Round
SKACHOK Oleksander32DRecurve MenQualification Round
VINOGRADOV Roman11CCompound MenQualification Round
YAVORSKA Kateryna16CRecurve WomenQualification Round
ZAKHARCHENKO Juliia15CRecurve WomenQualification Round