European Field Championships
EMAU (EMAU)
Montevarchi, from 13-09-2011 to 17-09-2011
 
Start List by Target
 
Red Course
Target
Name
NOC
Country
Category
1AGOBBELS ZoeBELBELGIUMRecurve Junior Women
1BBAJNO FrancescaITAITALYRecurve Junior Women
1CBLOMBERG CeciliaSWESWEDENRecurve Junior Women
2AVIVES MarionFRAFRANCERecurve Junior Women
2BANDERSSON SandraSWESWEDENRecurve Junior Women
2CNISKANEN IidaFINFINLANDRecurve Junior Women
3ALAUBE MarcusGERGERMANYCompound Men
3BCARMINIO AntonioITAITALYCompound Men
3CLUNDIN MorganSWESWEDENCompound Men
3DSITAR DejanSLOSLOVENIACompound Men
4APOMPEO AntonioITAITALYCompound Men
4BHAAVISTO JariFINFINLANDCompound Men
4CWAKELIN NeilGBRGREAT BRITAINCompound Men
4DGRIP PeterSWESWEDENCompound Men
5AGIORCELLI SilvioITAITALYCompound Men
5BKOBATH BrunoAUTAUSTRIACompound Men
5CSANCHEZ GonzaloESPSPAINCompound Men
6ARODRIGUEZ Jose MariaESPSPAINCompound Men
6BBERNHUBER GeraldAUTAUSTRIACompound Men
6CERB ViktorSUISWITZERLANDCompound Men
6DKRAJNC ZareSLOSLOVENIACompound Men
7ALANGWEIGE AxelGERGERMANYCompound Men
7BNOREN AndreasSWESWEDENCompound Men
7CTORLET TeddyFRAFRANCECompound Men
7DJARVENPAA MarkoFINFINLANDCompound Men
8AHILL GregGBRGREAT BRITAINCompound Men
8BVANKAT AlesCZECZECH REPUBLICCompound Men
8CTONNAER BasNEDNETHERLANDSCompound Men
9ACOLE GaryGBRGREAT BRITAINCompound Men
9BHJELLE PetterNORNORWAYCompound Men
9CVRLEC LovroCROCROATIACompound Men
9DSIGAUSKAS VladasLTULITHUANIACompound Men
10ABOJCUN MiroslavSVKSLOVAKIACompound Men
10BKARI Hannu HFINFINLANDCompound Men
10CBOMBUSKAR MilanSVKSLOVAKIACompound Men
10DVEDRIS DaliborCROCROATIACompound Men
13APALMIOLI GiulianoITAITALYRecurve Men
13BRABANET AurelienFRAFRANCERecurve Men
13CSHALES JonathanGBRGREAT BRITAINRecurve Men
13DROHRBERG SebastianGERGERMANYRecurve Men
14APIGEAUD DamienFRAFRANCERecurve Men
14BSERI MarcoITAITALYRecurve Men
14CGIESA SvenGERGERMANYRecurve Men
14DAAMAAS NjaalNORNORWAYRecurve Men
15APALAZZI LucaITAITALYRecurve Men
15BBAETS FrankNEDNETHERLANDSRecurve Men
15CLINDBERGET SigmundNORNORWAYRecurve Men
15DVIRTANEN AkiFINFINLANDRecurve Men
16AKNIZE OndrejCZECZECH REPUBLICRecurve Men
16BANDERSSON NiklasSWESWEDENRecurve Men
16CDORNHOFER HeribertAUTAUSTRIARecurve Men
16DRUSTER JuhanaFINFINLANDRecurve Men
17AFROST PeterGBRGREAT BRITAINRecurve Men
17BBUZAS KarolyHUNHUNGARYRecurve Men
17CVAAJAMAKI VesaFINFINLANDRecurve Men
17DPRESTOR AdamSLOSLOVENIARecurve Men
18ATOMASI JessicaITAITALYRecurve Women
18BRICHTER ElenaGERGERMANYRecurve Women
18CPRELIPCEAN MarinaBELBELGIUMRecurve Women
19ABOTTO AnnaITAITALYRecurve Women
19BCEKADA DoloresSLOSLOVENIARecurve Women
19CBJERENDAL ChristineSWESWEDENRecurve Women
19DKLESMANN DanielaGERGERMANYRecurve Women
20AFRANCHINI IreneITAITALYRecurve Women
20BMETZINGER MarineFRAFRANCERecurve Women
20CKATTSTROM ElinSWESWEDENRecurve Women
20DBACKMAN AnneFINFINLANDRecurve Women
21ADOMBURG MarleenNEDNETHERLANDSRecurve Women
21BGRUBE ElisabethAUTAUSTRIARecurve Women
21CKIDDY MichelleGBRGREAT BRITAINRecurve Women
21DRAIVIO JonnaFINFINLANDRecurve Women
22AMORELLO MarcoITAITALYRecurve Junior Men
22BNESBITT MarkGBRGREAT BRITAINRecurve Junior Men
22CRADA PetrCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
22DHAGEN Paul AndreNORNORWAYRecurve Junior Men
23ABLOMGREN TobiasSWESWEDENRecurve Junior Men
23BOSWALD ManuelGERGERMANYRecurve Junior Men
23CORLIC VedranCROCROATIARecurve Junior Men
23DHALVORSEN MariusNORNORWAYRecurve Junior Men
24ABARAER QuentinFRAFRANCERecurve Junior Men
24BLIE EivindNORNORWAYRecurve Junior Men
24CLACIGA JakubCZECZECH REPUBLICRecurve Junior Men
24DMARINKO AlesSLOSLOVENIARecurve Junior Men
Blue Course
Target
Name
NOC
Country
Category
1ABUDEN IvanaCROCROATIACompound Women
1BDANIELSSON IsabellSWESWEDENCompound Women
1CSTUCCHI AmaliaITAITALYCompound Women
1DCERNE TojaSLOSLOVENIACompound Women
2AGOEBEL PetraAUTAUSTRIACompound Women
2BSALVI EugeniaITAITALYCompound Women
2CGARITAT ChrystelleFRAFRANCECompound Women
2DLANTEE AnneFINFINLANDCompound Women
3AANDERSON TraceyGBRGREAT BRITAINCompound Women
3BLACOSTA Ana MariaESPSPAINCompound Women
3CHOETTECKE SilkeGERGERMANYCompound Women
3DENTHOVEN IngeNEDNETHERLANDSCompound Women
4AHOLDERNESS LucyGBRGREAT BRITAINCompound Women
4BTELANI RobertaITAITALYCompound Women
4CLAWTHER Melanie JaneIRLIRELANDCompound Women
4DVAVTAR NinaSLOSLOVENIACompound Junior Women
5ADE GROOT FranciskaNEDNETHERLANDSCompound Women
5BSCHACHT MartinaGERGERMANYCompound Women
5CSALMON EmelineFRAFRANCECompound Women
6AKIDEMET DubravkaCROCROATIACompound Women
6BLEIVONEN SannaFINFINLANDCompound Women
6CBABININA JelenaLTULITHUANIACompound Women
7AIBBA FabioITAITALYCompound Junior Men
7BSCHOTT TimoGERGERMANYCompound Junior Men
7CCERNE ArneSLOSLOVENIACompound Junior Men
8ABRIDGMAN AlexGBRGREAT BRITAINCompound Junior Men
8BSTOSEVSKI LukaSLOSLOVENIACompound Junior Men
8CBUDEN DomagojCROCROATIACompound Junior Men
9AVAVRO MarioCROCROATIACompound Junior Men
9BMODIC StasSLOSLOVENIACompound Junior Men
9CPENNELL LukeGBRGREAT BRITAINCompound Junior Men
10ASUVAK AndeloCROCROATIACompound Junior Men
10BBOKA LaszloHUNHUNGARYCompound Junior Men
10CSVEDAS ViliusLTULITHUANIACompound Junior Men
10DLUNDSTROM ViktorSWESWEDENCompound Junior Men
11AFRANZOI SabrinaITAITALYCompound Junior Women
11BCLARK DaisyGBRGREAT BRITAINCompound Junior Women
11CJANEZIC AjaSLOSLOVENIACompound Junior Women
11DORLIC MajaCROCROATIACompound Junior Women
12ABIANCHINI AntonioITAITALYBarebow Men
12BLARSSON BobbySWESWEDENBarebow Men
12CAHJOKIVI PasiFINFINLANDBarebow Men
13AOTTOSSON MartinSWESWEDENBarebow Men
13BSEIMANDI GiuseppeITAITALYBarebow Men
13CHABERLER FranzAUTAUSTRIABarebow Men
13DGARCIA FERNANDEZ DavidESPSPAINBarebow Men
14AJONSSON ErikSWESWEDENBarebow Men
14BBERTI FerruccioITAITALYBarebow Men
14CJUANOLA CODINA SebastianESPSPAINBarebow Men
14DPODRZAJ MarjanSLOSLOVENIABarebow Men
15AKOCOUREK RichardCZECZECH REPUBLICBarebow Men
15BKAKAS IstvanHUNHUNGARYBarebow Men
15CKERSCHBACHER AugustAUTAUSTRIABarebow Men
15DCLEVEN TwanNEDNETHERLANDSBarebow Men
16ACLAUTER Karl-HeinzGERGERMANYBarebow Men
16BKUTI GezaHUNHUNGARYBarebow Men
16CSALONEN JFINFINLANDBarebow Men
16DHLADIL MilanCZECZECH REPUBLICBarebow Men
17AREES AndrewGBRGREAT BRITAINBarebow Men
17BNEVALAINEN HannuFINFINLANDBarebow Men
17CDRAME SandiSLOSLOVENIABarebow Men
17DBIDAUD TanguyFRAFRANCEBarebow Men
18AKOSEC MihaelSLOSLOVENIABarebow Men
18BSVEDAS NerijusLTULITHUANIABarebow Men
18CMAROSEVIC DamirCROCROATIABarebow Men
18DCASTAGNOLI LucaITAITALYBarebow Junior Men
19ASTROBBE EleonoraITAITALYBarebow Women
19BGAUTHE ChristineFRAFRANCEBarebow Women
19CBJORKLUND LinaSWESWEDENBarebow Women
20AJENTGES MonikaGERGERMANYBarebow Women
20BVILJANEN AnneFINFINLANDBarebow Women
20CLALOUER ElietteFRAFRANCEBarebow Women
20DCATALDO EvelinaITAITALYBarebow Junior Women
21ACONRAD ManjaGERGERMANYBarebow Women
21BMACKOVA MartinaCZECZECH REPUBLICBarebow Women
21CKALMARU VictoriaGBRGREAT BRITAINBarebow Women
21DVAN DIJCK SjanNEDNETHERLANDSBarebow Women
22AREES ElizabethGBRGREAT BRITAINBarebow Women
22BRAIGEL AndreaAUTAUSTRIABarebow Women
22CPENNACCHI LucianaITAITALYBarebow Women
22DGONZALEZ CristinaESPSPAINBarebow Women
23APENNELL SharonGBRGREAT BRITAINBarebow Women
23BRONDINI RobertaITAITALYBarebow Women
23CCEZAR NerinaSLOSLOVENIABarebow Women
24APUMAN KalleSWESWEDENBarebow Junior Men
24BHORNUNG HenrikGERGERMANYBarebow Junior Men
24CBERUS MarkoSLOSLOVENIABarebow Junior Men
24DMALLON RobertGBRGREAT BRITAINBarebow Junior Men