European Field Championships
EMAU (EMAU)
Montevarchi, from 13-09-2011 to 17-09-2011
 
Entries by Country
 
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BERNHUBER Gerald6BCompound MenRed Course
DORNHOFER Heribert16CRecurve MenRed Course
GOEBEL Petra2ACompound WomenBlue Course
GRUBE Elisabeth21BRecurve WomenRed Course
HABERLER Franz13CBarebow MenBlue Course
KERSCHBACHER August15CBarebow MenBlue Course
KOBATH Bruno5BCompound MenRed Course
RAIGEL Andrea22BBarebow WomenBlue Course
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
GOBBELS Zoe1ARecurve Junior WomenRed Course
PRELIPCEAN Marina18CRecurve WomenRed Course
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BUDEN Domagoj8CCompound Junior MenBlue Course
BUDEN Ivana1ACompound WomenBlue Course
KIDEMET Dubravka6ACompound WomenBlue Course
MAROSEVIC Damir18CBarebow MenBlue Course
ORLIC Maja11DCompound Junior WomenBlue Course
ORLIC Vedran23CRecurve Junior MenRed Course
SUVAK Andelo10ACompound Junior MenBlue Course
VAVRO Mario9ACompound Junior MenBlue Course
VEDRIS Dalibor10DCompound MenRed Course
VRLEC Lovro9CCompound MenRed Course
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
HLADIL Milan16DBarebow MenBlue Course
KNIZE Ondrej16ARecurve MenRed Course
KOCOUREK Richard15ABarebow MenBlue Course
LACIGA Jakub24CRecurve Junior MenRed Course
MACKOVA Martina21BBarebow WomenBlue Course
RADA Petr22CRecurve Junior MenRed Course
VANKAT Ales8BCompound MenRed Course
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
GARCIA FERNANDEZ David13DBarebow MenBlue Course
GONZALEZ Cristina22DBarebow WomenBlue Course
JUANOLA CODINA Sebastian14CBarebow MenBlue Course
LACOSTA Ana Maria3BCompound WomenBlue Course
RODRIGUEZ Jose Maria6ACompound MenRed Course
SANCHEZ Gonzalo5CCompound MenRed Course
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
AHJOKIVI Pasi12CBarebow MenBlue Course
BACKMAN Anne20DRecurve WomenRed Course
HAAVISTO Jari4BCompound MenRed Course
JARVENPAA Marko7DCompound MenRed Course
KARI Hannu H10BCompound MenRed Course
LANTEE Anne2DCompound WomenBlue Course
LEIVONEN Sanna6BCompound WomenBlue Course
NEVALAINEN Hannu17BBarebow MenBlue Course
NISKANEN Iida2CRecurve Junior WomenRed Course
RAIVIO Jonna21DRecurve WomenRed Course
RUSTER Juhana16DRecurve MenRed Course
SALONEN J16CBarebow MenBlue Course
VAAJAMAKI Vesa17CRecurve MenRed Course
VILJANEN Anne20BBarebow WomenBlue Course
VIRTANEN Aki15DRecurve MenRed Course
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BARAER Quentin24ARecurve Junior MenRed Course
BIDAUD Tanguy17DBarebow MenBlue Course
GARITAT Chrystelle2CCompound WomenBlue Course
GAUTHE Christine19BBarebow WomenBlue Course
LALOUER Eliette20CBarebow WomenBlue Course
METZINGER Marine20BRecurve WomenRed Course
PIGEAUD Damien14ARecurve MenRed Course
RABANET Aurelien13BRecurve MenRed Course
SALMON Emeline5CCompound WomenBlue Course
TORLET Teddy7CCompound MenRed Course
VIVES Marion2ARecurve Junior WomenRed Course
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
ANDERSON Tracey3ACompound WomenBlue Course
BRIDGMAN Alex8ACompound Junior MenBlue Course
CLARK Daisy11BCompound Junior WomenBlue Course
COLE Gary9ACompound MenRed Course
FROST Peter17ARecurve MenRed Course
HILL Greg8ACompound MenRed Course
HOLDERNESS Lucy4ACompound WomenBlue Course
KALMARU Victoria21CBarebow WomenBlue Course
KIDDY Michelle21CRecurve WomenRed Course
MALLON Robert24DBarebow Junior MenBlue Course
NESBITT Mark22BRecurve Junior MenRed Course
PENNELL Luke9CCompound Junior MenBlue Course
PENNELL Sharon23ABarebow WomenBlue Course
REES Andrew17ABarebow MenBlue Course
REES Elizabeth22ABarebow WomenBlue Course
SHALES Jonathan13CRecurve MenRed Course
WAKELIN Neil4CCompound MenRed Course
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
CLAUTER Karl-Heinz16ABarebow MenBlue Course
CONRAD Manja21ABarebow WomenBlue Course
GIESA Sven14CRecurve MenRed Course
HOETTECKE Silke3CCompound WomenBlue Course
HORNUNG Henrik24BBarebow Junior MenBlue Course
JENTGES Monika20ABarebow WomenBlue Course
KLESMANN Daniela19DRecurve WomenRed Course
LANGWEIGE Axel7ACompound MenRed Course
LAUBE Marcus3ACompound MenRed Course
OSWALD Manuel23BRecurve Junior MenRed Course
RICHTER Elena18BRecurve WomenRed Course
ROHRBERG Sebastian13DRecurve MenRed Course
SCHACHT Martina5BCompound WomenBlue Course
SCHOTT Timo7BCompound Junior MenBlue Course
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BOKA Laszlo10BCompound Junior MenBlue Course
BUZAS Karoly17BRecurve MenRed Course
KAKAS Istvan15BBarebow MenBlue Course
KUTI Geza16BBarebow MenBlue Course
IRLIRELAND
Name
Target
Event
Session
LAWTHER Melanie Jane4CCompound WomenBlue Course
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
BAJNO Francesca1BRecurve Junior WomenRed Course
BERTI Ferruccio14BBarebow MenBlue Course
BIANCHINI Antonio12ABarebow MenBlue Course
BOTTO Anna19ARecurve WomenRed Course
CARMINIO Antonio3BCompound MenRed Course
CASTAGNOLI Luca18DBarebow Junior MenBlue Course
CATALDO Evelina20DBarebow Junior WomenBlue Course
FRANCHINI Irene20ARecurve WomenRed Course
FRANZOI Sabrina11ACompound Junior WomenBlue Course
GIORCELLI Silvio5ACompound MenRed Course
IBBA Fabio7ACompound Junior MenBlue Course
MORELLO Marco22ARecurve Junior MenRed Course
PALAZZI Luca15ARecurve MenRed Course
PALMIOLI Giuliano13ARecurve MenRed Course
PENNACCHI Luciana22CBarebow WomenBlue Course
POMPEO Antonio4ACompound MenRed Course
RONDINI Roberta23BBarebow WomenBlue Course
SALVI Eugenia2BCompound WomenBlue Course
SEIMANDI Giuseppe13BBarebow MenBlue Course
SERI Marco14BRecurve MenRed Course
STROBBE Eleonora19ABarebow WomenBlue Course
STUCCHI Amalia1CCompound WomenBlue Course
TELANI Roberta4BCompound WomenBlue Course
TOMASI Jessica18ARecurve WomenRed Course
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
BABININA Jelena6CCompound WomenBlue Course
SIGAUSKAS Vladas9DCompound MenRed Course
SVEDAS Nerijus18BBarebow MenBlue Course
SVEDAS Vilius10CCompound Junior MenBlue Course
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
BAETS Frank15BRecurve MenRed Course
CLEVEN Twan15DBarebow MenBlue Course
DE GROOT Franciska5ACompound WomenBlue Course
DOMBURG Marleen21ARecurve WomenRed Course
ENTHOVEN Inge3DCompound WomenBlue Course
TONNAER Bas8CCompound MenRed Course
VAN DIJCK Sjan21DBarebow WomenBlue Course
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
AAMAAS Njaal14DRecurve MenRed Course
HAGEN Paul Andre22DRecurve Junior MenRed Course
HALVORSEN Marius23DRecurve Junior MenRed Course
HJELLE Petter9BCompound MenRed Course
LIE Eivind24BRecurve Junior MenRed Course
LINDBERGET Sigmund15CRecurve MenRed Course
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BERUS Marko24CBarebow Junior MenBlue Course
CEKADA Dolores19BRecurve WomenRed Course
CERNE Arne7CCompound Junior MenBlue Course
CERNE Toja1DCompound WomenBlue Course
CEZAR Nerina23CBarebow WomenBlue Course
DRAME Sandi17CBarebow MenBlue Course
JANEZIC Aja11CCompound Junior WomenBlue Course
KOSEC Mihael18ABarebow MenBlue Course
KRAJNC Zare6DCompound MenRed Course
MARINKO Ales24DRecurve Junior MenRed Course
MODIC Stas9BCompound Junior MenBlue Course
PODRZAJ Marjan14DBarebow MenBlue Course
PRESTOR Adam17DRecurve MenRed Course
SITAR Dejan3DCompound MenRed Course
STOSEVSKI Luka8BCompound Junior MenBlue Course
VAVTAR Nina4DCompound Junior WomenBlue Course
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
ERB Viktor6CCompound MenRed Course
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BOJCUN Miroslav10ACompound MenRed Course
BOMBUSKAR Milan10CCompound MenRed Course
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
ANDERSSON Niklas16BRecurve MenRed Course
ANDERSSON Sandra2BRecurve Junior WomenRed Course
BJERENDAL Christine19CRecurve WomenRed Course
BJORKLUND Lina19CBarebow WomenBlue Course
BLOMBERG Cecilia1CRecurve Junior WomenRed Course
BLOMGREN Tobias23ARecurve Junior MenRed Course
DANIELSSON Isabell1BCompound WomenBlue Course
GRIP Peter4DCompound MenRed Course
JONSSON Erik14ABarebow MenBlue Course
KATTSTROM Elin20CRecurve WomenRed Course
LARSSON Bobby12BBarebow MenBlue Course
LUNDIN Morgan3CCompound MenRed Course
LUNDSTROM Viktor10DCompound Junior MenBlue Course
NOREN Andreas7BCompound MenRed Course
OTTOSSON Martin13ABarebow MenBlue Course
PUMAN Kalle24ABarebow Junior MenBlue Course