European Field Championships
EMAU (EMAU)
Montevarchi, from 13-09-2011 to 17-09-2011
 
Entries by Name
 
A - B - C
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
AAMAAS Njaal14DNORNORWAYRecurve MenRed Course
AHJOKIVI Pasi12CFINFINLANDBarebow MenBlue Course
ANDERSON Tracey3AGBRGREAT BRITAINCompound WomenBlue Course
ANDERSSON Niklas16BSWESWEDENRecurve MenRed Course
ANDERSSON Sandra2BSWESWEDENRecurve Junior WomenRed Course
BABININA Jelena6CLTULITHUANIACompound WomenBlue Course
BACKMAN Anne20DFINFINLANDRecurve WomenRed Course
BAETS Frank15BNEDNETHERLANDSRecurve MenRed Course
BAJNO Francesca1BITAITALYRecurve Junior WomenRed Course
BARAER Quentin24AFRAFRANCERecurve Junior MenRed Course
BERNHUBER Gerald6BAUTAUSTRIACompound MenRed Course
BERTI Ferruccio14BITAITALYBarebow MenBlue Course
BERUS Marko24CSLOSLOVENIABarebow Junior MenBlue Course
BIANCHINI Antonio12AITAITALYBarebow MenBlue Course
BIDAUD Tanguy17DFRAFRANCEBarebow MenBlue Course
BJERENDAL Christine19CSWESWEDENRecurve WomenRed Course
BJORKLUND Lina19CSWESWEDENBarebow WomenBlue Course
BLOMBERG Cecilia1CSWESWEDENRecurve Junior WomenRed Course
BLOMGREN Tobias23ASWESWEDENRecurve Junior MenRed Course
BOJCUN Miroslav10ASVKSLOVAKIACompound MenRed Course
BOKA Laszlo10BHUNHUNGARYCompound Junior MenBlue Course
BOMBUSKAR Milan10CSVKSLOVAKIACompound MenRed Course
BOTTO Anna19AITAITALYRecurve WomenRed Course
BRIDGMAN Alex8AGBRGREAT BRITAINCompound Junior MenBlue Course
BUDEN Domagoj8CCROCROATIACompound Junior MenBlue Course
BUDEN Ivana1ACROCROATIACompound WomenBlue Course
BUZAS Karoly17BHUNHUNGARYRecurve MenRed Course
CARMINIO Antonio3BITAITALYCompound MenRed Course
CASTAGNOLI Luca18DITAITALYBarebow Junior MenBlue Course
CATALDO Evelina20DITAITALYBarebow Junior WomenBlue Course
CEKADA Dolores19BSLOSLOVENIARecurve WomenRed Course
CERNE Arne7CSLOSLOVENIACompound Junior MenBlue Course
CERNE Toja1DSLOSLOVENIACompound WomenBlue Course
CEZAR Nerina23CSLOSLOVENIABarebow WomenBlue Course
CLARK Daisy11BGBRGREAT BRITAINCompound Junior WomenBlue Course
CLAUTER Karl-Heinz16AGERGERMANYBarebow MenBlue Course
CLEVEN Twan15DNEDNETHERLANDSBarebow MenBlue Course
COLE Gary9AGBRGREAT BRITAINCompound MenRed Course
CONRAD Manja21AGERGERMANYBarebow WomenBlue Course
D - E - F - G - H
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
DANIELSSON Isabell1BSWESWEDENCompound WomenBlue Course
DE GROOT Franciska5ANEDNETHERLANDSCompound WomenBlue Course
DOMBURG Marleen21ANEDNETHERLANDSRecurve WomenRed Course
DORNHOFER Heribert16CAUTAUSTRIARecurve MenRed Course
DRAME Sandi17CSLOSLOVENIABarebow MenBlue Course
ENTHOVEN Inge3DNEDNETHERLANDSCompound WomenBlue Course
ERB Viktor6CSUISWITZERLANDCompound MenRed Course
FRANCHINI Irene20AITAITALYRecurve WomenRed Course
FRANZOI Sabrina11AITAITALYCompound Junior WomenBlue Course
FROST Peter17AGBRGREAT BRITAINRecurve MenRed Course
GARCIA FERNANDEZ David13DESPSPAINBarebow MenBlue Course
GARITAT Chrystelle2CFRAFRANCECompound WomenBlue Course
GAUTHE Christine19BFRAFRANCEBarebow WomenBlue Course
GIESA Sven14CGERGERMANYRecurve MenRed Course
GIORCELLI Silvio5AITAITALYCompound MenRed Course
GOBBELS Zoe1ABELBELGIUMRecurve Junior WomenRed Course
GOEBEL Petra2AAUTAUSTRIACompound WomenBlue Course
GONZALEZ Cristina22DESPSPAINBarebow WomenBlue Course
GRIP Peter4DSWESWEDENCompound MenRed Course
GRUBE Elisabeth21BAUTAUSTRIARecurve WomenRed Course
HAAVISTO Jari4BFINFINLANDCompound MenRed Course
HABERLER Franz13CAUTAUSTRIABarebow MenBlue Course
HAGEN Paul Andre22DNORNORWAYRecurve Junior MenRed Course
HALVORSEN Marius23DNORNORWAYRecurve Junior MenRed Course
HILL Greg8AGBRGREAT BRITAINCompound MenRed Course
HJELLE Petter9BNORNORWAYCompound MenRed Course
HLADIL Milan16DCZECZECH REPUBLICBarebow MenBlue Course
HOETTECKE Silke3CGERGERMANYCompound WomenBlue Course
HOLDERNESS Lucy4AGBRGREAT BRITAINCompound WomenBlue Course
HORNUNG Henrik24BGERGERMANYBarebow Junior MenBlue Course
I - J - K - L
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
IBBA Fabio7AITAITALYCompound Junior MenBlue Course
JANEZIC Aja11CSLOSLOVENIACompound Junior WomenBlue Course
JARVENPAA Marko7DFINFINLANDCompound MenRed Course
JENTGES Monika20AGERGERMANYBarebow WomenBlue Course
JONSSON Erik14ASWESWEDENBarebow MenBlue Course
JUANOLA CODINA Sebastian14CESPSPAINBarebow MenBlue Course
KAKAS Istvan15BHUNHUNGARYBarebow MenBlue Course
KALMARU Victoria21CGBRGREAT BRITAINBarebow WomenBlue Course
KARI Hannu H10BFINFINLANDCompound MenRed Course
KATTSTROM Elin20CSWESWEDENRecurve WomenRed Course
KERSCHBACHER August15CAUTAUSTRIABarebow MenBlue Course
KIDDY Michelle21CGBRGREAT BRITAINRecurve WomenRed Course
KIDEMET Dubravka6ACROCROATIACompound WomenBlue Course
KLESMANN Daniela19DGERGERMANYRecurve WomenRed Course
KNIZE Ondrej16ACZECZECH REPUBLICRecurve MenRed Course
KOBATH Bruno5BAUTAUSTRIACompound MenRed Course
KOCOUREK Richard15ACZECZECH REPUBLICBarebow MenBlue Course
KOSEC Mihael18ASLOSLOVENIABarebow MenBlue Course
KRAJNC Zare6DSLOSLOVENIACompound MenRed Course
KUTI Geza16BHUNHUNGARYBarebow MenBlue Course
LACIGA Jakub24CCZECZECH REPUBLICRecurve Junior MenRed Course
LACOSTA Ana Maria3BESPSPAINCompound WomenBlue Course
LALOUER Eliette20CFRAFRANCEBarebow WomenBlue Course
LANGWEIGE Axel7AGERGERMANYCompound MenRed Course
LANTEE Anne2DFINFINLANDCompound WomenBlue Course
LARSSON Bobby12BSWESWEDENBarebow MenBlue Course
LAUBE Marcus3AGERGERMANYCompound MenRed Course
LAWTHER Melanie Jane4CIRLIRELANDCompound WomenBlue Course
LEIVONEN Sanna6BFINFINLANDCompound WomenBlue Course
LIE Eivind24BNORNORWAYRecurve Junior MenRed Course
LINDBERGET Sigmund15CNORNORWAYRecurve MenRed Course
LUNDIN Morgan3CSWESWEDENCompound MenRed Course
LUNDSTROM Viktor10DSWESWEDENCompound Junior MenBlue Course
M - N - O - P - R
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
MACKOVA Martina21BCZECZECH REPUBLICBarebow WomenBlue Course
MALLON Robert24DGBRGREAT BRITAINBarebow Junior MenBlue Course
MARINKO Ales24DSLOSLOVENIARecurve Junior MenRed Course
MAROSEVIC Damir18CCROCROATIABarebow MenBlue Course
METZINGER Marine20BFRAFRANCERecurve WomenRed Course
MODIC Stas9BSLOSLOVENIACompound Junior MenBlue Course
MORELLO Marco22AITAITALYRecurve Junior MenRed Course
NESBITT Mark22BGBRGREAT BRITAINRecurve Junior MenRed Course
NEVALAINEN Hannu17BFINFINLANDBarebow MenBlue Course
NISKANEN Iida2CFINFINLANDRecurve Junior WomenRed Course
NOREN Andreas7BSWESWEDENCompound MenRed Course
ORLIC Maja11DCROCROATIACompound Junior WomenBlue Course
ORLIC Vedran23CCROCROATIARecurve Junior MenRed Course
OSWALD Manuel23BGERGERMANYRecurve Junior MenRed Course
OTTOSSON Martin13ASWESWEDENBarebow MenBlue Course
PALAZZI Luca15AITAITALYRecurve MenRed Course
PALMIOLI Giuliano13AITAITALYRecurve MenRed Course
PENNACCHI Luciana22CITAITALYBarebow WomenBlue Course
PENNELL Luke9CGBRGREAT BRITAINCompound Junior MenBlue Course
PENNELL Sharon23AGBRGREAT BRITAINBarebow WomenBlue Course
PIGEAUD Damien14AFRAFRANCERecurve MenRed Course
PODRZAJ Marjan14DSLOSLOVENIABarebow MenBlue Course
POMPEO Antonio4AITAITALYCompound MenRed Course
PRELIPCEAN Marina18CBELBELGIUMRecurve WomenRed Course
PRESTOR Adam17DSLOSLOVENIARecurve MenRed Course
PUMAN Kalle24ASWESWEDENBarebow Junior MenBlue Course
RABANET Aurelien13BFRAFRANCERecurve MenRed Course
RADA Petr22CCZECZECH REPUBLICRecurve Junior MenRed Course
RAIGEL Andrea22BAUTAUSTRIABarebow WomenBlue Course
RAIVIO Jonna21DFINFINLANDRecurve WomenRed Course
REES Andrew17AGBRGREAT BRITAINBarebow MenBlue Course
REES Elizabeth22AGBRGREAT BRITAINBarebow WomenBlue Course
RICHTER Elena18BGERGERMANYRecurve WomenRed Course
RODRIGUEZ Jose Maria6AESPSPAINCompound MenRed Course
ROHRBERG Sebastian13DGERGERMANYRecurve MenRed Course
RONDINI Roberta23BITAITALYBarebow WomenBlue Course
RUSTER Juhana16DFINFINLANDRecurve MenRed Course
S - T - V
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
SALMON Emeline5CFRAFRANCECompound WomenBlue Course
SALONEN J16CFINFINLANDBarebow MenBlue Course
SALVI Eugenia2BITAITALYCompound WomenBlue Course
SANCHEZ Gonzalo5CESPSPAINCompound MenRed Course
SCHACHT Martina5BGERGERMANYCompound WomenBlue Course
SCHOTT Timo7BGERGERMANYCompound Junior MenBlue Course
SEIMANDI Giuseppe13BITAITALYBarebow MenBlue Course
SERI Marco14BITAITALYRecurve MenRed Course
SHALES Jonathan13CGBRGREAT BRITAINRecurve MenRed Course
SIGAUSKAS Vladas9DLTULITHUANIACompound MenRed Course
SITAR Dejan3DSLOSLOVENIACompound MenRed Course
STOSEVSKI Luka8BSLOSLOVENIACompound Junior MenBlue Course
STROBBE Eleonora19AITAITALYBarebow WomenBlue Course
STUCCHI Amalia1CITAITALYCompound WomenBlue Course
SUVAK Andelo10ACROCROATIACompound Junior MenBlue Course
SVEDAS Nerijus18BLTULITHUANIABarebow MenBlue Course
SVEDAS Vilius10CLTULITHUANIACompound Junior MenBlue Course
TELANI Roberta4BITAITALYCompound WomenBlue Course
TOMASI Jessica18AITAITALYRecurve WomenRed Course
TONNAER Bas8CNEDNETHERLANDSCompound MenRed Course
TORLET Teddy7CFRAFRANCECompound MenRed Course
VAAJAMAKI Vesa17CFINFINLANDRecurve MenRed Course
VAN DIJCK Sjan21DNEDNETHERLANDSBarebow WomenBlue Course
VANKAT Ales8BCZECZECH REPUBLICCompound MenRed Course
VAVRO Mario9ACROCROATIACompound Junior MenBlue Course
VAVTAR Nina4DSLOSLOVENIACompound Junior WomenBlue Course
VEDRIS Dalibor10DCROCROATIACompound MenRed Course
VILJANEN Anne20BFINFINLANDBarebow WomenBlue Course
VIRTANEN Aki15DFINFINLANDRecurve MenRed Course
VIVES Marion2AFRAFRANCERecurve Junior WomenRed Course
VRLEC Lovro9CCROCROATIACompound MenRed Course
W
Name
Target
NOC
Country
Event
Session
WAKELIN Neil4CGBRGREAT BRITAINCompound MenRed Course