World 3D Championships
World Archery (FITA)
Donnersbach-Planneralm (AUT), from 31-08-2011 to 3-09-2011
 
Entries by Country
 
AUSAUSTRALIA
Name
Target
Event
Session
GIRARD Kevin16DLongbow MenBlue Course (Asz)
SHEATHER Merrilyn20FCompound WomenGreen Course (Kirche)
AUTAUSTRIA
Name
Target
Event
Session
BARCKHOLT Silvia16ACompound WomenGreen Course (Kirche)
BREITLER Peter4CBarebow MenGreen Course (Kirche)
BRUNNER Anita20ALongbow WomenBlue Course (Asz)
BUEMBERGER Karin20ACompound WomenGreen Course (Kirche)
EHRENREITER Josef6CBarebow MenGreen Course (Kirche)
FRITZ Ines17ALongbow WomenBlue Course (Asz)
FUSCHLBERGER Gisela1CInstinctive WomenBlue Course (Asz)
GOEBEL Petra18ACompound WomenGreen Course (Kirche)
HAUNSCHMID Herwig11ACompound MenYellow Course (Auer)
HOFER-HOERNDLER Rene15CInstinctive MenYellow Course (Auer)
KERSCHBACHER August2CBarebow MenGreen Course (Kirche)
KRAUS Petra18ALongbow WomenBlue Course (Asz)
NICHTERL Andreas9ACompound MenYellow Course (Auer)
OCENASEK Christa4CInstinctive WomenBlue Course (Asz)
PARSCHISEK Alexander18CInstinctive MenYellow Course (Auer)
RAIGEL Andrea12ABarebow WomenGreen Course (Kirche)
REITHMAIER Christian13CInstinctive MenYellow Course (Auer)
SCHOISWOHL Horst6ALongbow MenBlue Course (Asz)
SCHOISWOHL Klaus10ALongbow MenBlue Course (Asz)
STOEGER Peter7ACompound MenYellow Course (Auer)
WALTENSPIEL Petra Andrea2CInstinctive WomenBlue Course (Asz)
WILHELMSTAETTER Christian8ALongbow MenBlue Course (Asz)
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
BOXHO Claudine4BInstinctive WomenBlue Course (Asz)
DE WINTER Claude7ALongbow MenBlue Course (Asz)
GOBERT Pascal5ALongbow MenBlue Course (Asz)
HEINE Jean-Marc18DInstinctive MenYellow Course (Auer)
LUCAS Andre7CBarebow MenGreen Course (Kirche)
PUTTEMANS Pieter9CBarebow MenGreen Course (Kirche)
TOUSSAINT Mireille2BInstinctive WomenBlue Course (Asz)
VANDERVELDEN Vincent12ECompound MenYellow Course (Auer)
VERRIER Serge9ALongbow MenBlue Course (Asz)
CANCANADA
Name
Target
Event
Session
BROUILLETTE Renee18DCompound WomenGreen Course (Kirche)
CAMPSALL Al1CCompound MenYellow Course (Auer)
GARRETT Peter19DInstinctive MenYellow Course (Auer)
KLETTL Tracey16DCompound WomenGreen Course (Kirche)
MEARNS Tim5CCompound MenYellow Course (Auer)
PATON Brock12DLongbow MenBlue Course (Asz)
WATTS Tim3CCompound MenYellow Course (Auer)
WRIGHT Samantha20DCompound WomenGreen Course (Kirche)
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
DASOVIC Darko3DCompound MenYellow Course (Auer)
LACKOVIC Anica14FBarebow WomenGreen Course (Kirche)
MAROSEVIC Damir9DBarebow MenGreen Course (Kirche)
MUSTAPIC Ivan1DCompound MenYellow Course (Auer)
PETROVIC Zoran7DBarebow MenGreen Course (Kirche)
POTRKAC Robert12BLongbow MenBlue Course (Asz)
VIDMAR Drazen5DCompound MenYellow Course (Auer)
CZECZECH REPUBLIC
Name
Target
Event
Session
HANUS Tomas7DLongbow MenBlue Course (Asz)
HLADIL Milan5ABarebow MenGreen Course (Kirche)
HOLUB Jaroslav10BCompound MenYellow Course (Auer)
JELINEK Josef9DLongbow MenBlue Course (Asz)
KOCOUREK Richard3ABarebow MenGreen Course (Kirche)
KOLINKO Ladislav17AInstinctive MenYellow Course (Auer)
MACKOVA Martina14BBarebow WomenGreen Course (Kirche)
MAJEROVA Vera11BBarebow WomenGreen Course (Kirche)
MIKES Petr5DLongbow MenBlue Course (Asz)
MIKESOVA Iveta3AInstinctive WomenBlue Course (Asz)
MRLIK Jiri8BCompound MenYellow Course (Auer)
TOMAN Karel15AInstinctive MenYellow Course (Auer)
TOMAN Pavel13AInstinctive MenYellow Course (Auer)
ZIMMER Ludek1ABarebow MenGreen Course (Kirche)
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
BAGGE Henning16DInstinctive MenYellow Course (Auer)
BENTJER Jonny8ABarebow MenGreen Course (Kirche)
CHRISTENSEN Jon Jagd8CLongbow MenBlue Course (Asz)
CSIKÓS József2ACompound MenYellow Course (Auer)
HANSEN Finn Bjoern14DInstinctive MenYellow Course (Auer)
HANSEN Jesper4ACompound MenYellow Course (Auer)
JENSEN Torben Cramer10ABarebow MenGreen Course (Kirche)
KNUDSEN Flemming6ACompound MenYellow Course (Auer)
NIELSEN Tom Hauberg Rask6CLongbow MenBlue Course (Asz)
PLOUGMAND Soeren10CLongbow MenBlue Course (Asz)
ESPSPAIN
Name
Target
Event
Session
AMAT Julio5CLongbow MenBlue Course (Asz)
DIAZ PLAZA Alberto2DCompound MenYellow Course (Auer)
GARCIA FERNANDEZ David7ABarebow MenGreen Course (Kirche)
GARRIDO LAZARO Encarna19DLongbow WomenBlue Course (Asz)
HERNANDO SANCHEZ Antonio13DInstinctive MenYellow Course (Auer)
HERVAS VALLES Jose Luis9CLongbow MenBlue Course (Asz)
IRIARTE LARUMBE Jose Luis7CLongbow MenBlue Course (Asz)
JUANOLA CODINA Sebastian9ABarebow MenGreen Course (Kirche)
MARTIN Pedro. A15DInstinctive MenYellow Course (Auer)
MERIDA MORENO Shenaida17DCompound WomenGreen Course (Kirche)
MERIDA RODRIGUEZ Joaquin4DCompound MenYellow Course (Auer)
MUNTADAS ABANCO Anna12BBarebow WomenGreen Course (Kirche)
PEREZ GARRIDO Begona1FInstinctive WomenBlue Course (Asz)
RODRIGUEZ Jose Maria6DCompound MenYellow Course (Auer)
SOTA GARCIA Carlos M.17DInstinctive MenYellow Course (Auer)
VARGAS Alicia17DLongbow WomenBlue Course (Asz)
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
JAATMAA Mariel19DCompound WomenGreen Course (Kirche)
KIVIBERG Urmas8CBarebow MenGreen Course (Kirche)
KOORT Kadi1BInstinctive WomenBlue Course (Asz)
MIRKA Raul12BCompound MenYellow Course (Auer)
MORLEY Steve15DLongbow MenBlue Course (Asz)
SIRKEL-SUVISTE Inge19BLongbow WomenBlue Course (Asz)
TEPPO Ylar13DLongbow MenBlue Course (Asz)
VANKER Heidi3BInstinctive WomenBlue Course (Asz)
VIRULA Katrin17BLongbow WomenBlue Course (Asz)
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
HELMIO Ari4BCompound MenYellow Course (Auer)
KARI Hannu H6BCompound MenYellow Course (Auer)
KORHONEN Seppo2BCompound MenYellow Course (Auer)
LEHTINEN Anneli20FLongbow WomenBlue Course (Asz)
LEHTINEN Jarkko16CLongbow MenBlue Course (Asz)
SAILA Tapani8DBarebow MenGreen Course (Kirche)
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BARRAULT Marie-Line3CInstinctive WomenBlue Course (Asz)
BARRIER Romain8CCompound MenYellow Course (Auer)
CLUZE Sophie20DLongbow WomenBlue Course (Asz)
CORVINO Serge11BLongbow MenBlue Course (Asz)
DEHAN Christophe18BInstinctive MenYellow Course (Auer)
DOAT Corentin10DBarebow MenGreen Course (Kirche)
GAUTHE Christine11DBarebow WomenGreen Course (Kirche)
LE DOZE Christophe14BLongbow MenBlue Course (Asz)
PORTE Chantal14DBarebow WomenGreen Course (Kirche)
PUIG Christel10CCompound MenYellow Course (Auer)
TERRASSE Rachel19ACompound WomenGreen Course (Kirche)
VOLLE Francoise17ACompound WomenGreen Course (Kirche)
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BURKE Stephen16ALongbow MenBlue Course (Asz)
HOLDERNESS Lucy17BCompound WomenGreen Course (Kirche)
REES Andrew8BBarebow MenGreen Course (Kirche)
REES Elizabeth13BBarebow WomenGreen Course (Kirche)
WAKELIN Neil12CCompound MenYellow Course (Auer)
GUAGUATEMALA
Name
Target
Event
Session
CORDERO Arturo7BCompound MenYellow Course (Auer)
FIGUEROA Rafael11BCompound MenYellow Course (Auer)
TEFEL Edmundo9BCompound MenYellow Course (Auer)
HUNHUNGARY
Name
Target
Event
Session
BENCZE Zsolt5BLongbow MenBlue Course (Asz)
GONDAN Gyorgy4CCompound MenYellow Course (Auer)
KIRALY Beata20ECompound WomenGreen Course (Kirche)
KISS Zsigmond3CBarebow MenGreen Course (Kirche)
LASZLO Kata4DInstinctive WomenBlue Course (Asz)
MOLNAR Ferenc14CInstinctive MenYellow Course (Auer)
MOLNAR Jozsef9BLongbow MenBlue Course (Asz)
NAHOCZKI Peter16CInstinctive MenYellow Course (Auer)
PAP Mihalyne2DInstinctive WomenBlue Course (Asz)
PATAKI Gergo7BLongbow MenBlue Course (Asz)
PERGEL Attila2CCompound MenYellow Course (Auer)
PETERBENCZE Istvan1CBarebow MenGreen Course (Kirche)
RADA Ilona14CBarebow WomenGreen Course (Kirche)
SZEDLAR Janos6CCompound MenYellow Course (Auer)
TABOR Katalin20ELongbow WomenBlue Course (Asz)
VACZI Erika12CBarebow WomenGreen Course (Kirche)
VIGH Csaba5CBarebow MenGreen Course (Kirche)
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ARIPPA Loredana1AInstinctive WomenBlue Course (Asz)
BARBARO Giulia20CLongbow WomenBlue Course (Asz)
BASSI Iuana18CLongbow WomenBlue Course (Asz)
BERTI Ferruccio4DBarebow MenGreen Course (Kirche)
BIANCHI Sonia20BCompound WomenGreen Course (Kirche)
BONETTINI Barbara18BCompound WomenGreen Course (Kirche)
BUCCI Paolo11ALongbow MenBlue Course (Asz)
CAPRETTA Francesca2AInstinctive WomenBlue Course (Asz)
DONDI Alfredo18AInstinctive MenYellow Course (Auer)
FINESSI Monica11ABarebow WomenGreen Course (Kirche)
FRANCHINI Irene16BCompound WomenGreen Course (Kirche)
LAZZARONI Enzo13ALongbow MenBlue Course (Asz)
LEMENTINI Concetta4AInstinctive WomenBlue Course (Asz)
LOLLI Ivano16AInstinctive MenYellow Course (Auer)
MALVASIO Roberto15ALongbow MenBlue Course (Asz)
MUNARI Ilario3ACompound MenYellow Course (Auer)
PENNACCHI Luciana13ABarebow WomenGreen Course (Kirche)
PITTALUGA Fabio14AInstinctive MenYellow Course (Auer)
POMPEO Antonio1ACompound MenYellow Course (Auer)
RICEVUTO Rosalba14ABarebow WomenGreen Course (Kirche)
RIZZI Donatella17CLongbow WomenBlue Course (Asz)
SALVONI Gianmarco5ACompound MenYellow Course (Auer)
SEIMANDI Giuseppe6DBarebow MenGreen Course (Kirche)
TRAPANI Giovanni2DBarebow MenGreen Course (Kirche)
LATLATVIA
Name
Target
Event
Session
LACITIS Roberts16ELongbow MenBlue Course (Asz)
LTULITHUANIA
Name
Target
Event
Session
NAUMAVICIUS Vitalijus16BLongbow MenBlue Course (Asz)
SVEDAS Nerijus10EBarebow MenGreen Course (Kirche)
SVEDAS Vilius12FCompound MenYellow Course (Auer)
LUXLUXEMBOURG
Name
Target
Event
Session
BRAUN Germaine3DInstinctive WomenBlue Course (Asz)
BRAUN Marco6ABarebow MenGreen Course (Kirche)
BRAUN Steve4ABarebow MenGreen Course (Kirche)
GUDEN Marie-Madeleine1DInstinctive WomenBlue Course (Asz)
RIES Marco2ABarebow MenGreen Course (Kirche)
THILL Charles12ACompound MenYellow Course (Auer)
THILL Yvette12DBarebow WomenGreen Course (Kirche)
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
MORALES Javier19EInstinctive MenYellow Course (Auer)
NAVARRO Pablo12DCompound MenYellow Course (Auer)
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
ANZJOEN Stein11CLongbow MenBlue Course (Asz)
KLAAPBAKKEN Ola19AInstinctive MenYellow Course (Auer)
ROSOK Nils15CLongbow MenBlue Course (Asz)
ROSOK Svein Endre13CLongbow MenBlue Course (Asz)
STANDERHOLEN Nina Andrea19CLongbow WomenBlue Course (Asz)
ROUROMANIA
Name
Target
Event
Session
DANILET Neculai10BBarebow MenGreen Course (Kirche)
GOMBOS Eugen8BLongbow MenBlue Course (Asz)
MICU Valentin10BLongbow MenBlue Course (Asz)
MIHAILESCU Edgar10ACompound MenYellow Course (Auer)
MURESIANU Ioan Valentin8ACompound MenYellow Course (Auer)
STOICA Iulian6BLongbow MenBlue Course (Asz)
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
DARKHANOV Valentin2BBarebow MenGreen Course (Kirche)
KALUGIN Viacheslav4BBarebow MenGreen Course (Kirche)
LAREVA Liudmilla19ALongbow WomenBlue Course (Asz)
LEBEDEVA Alexandra19BCompound WomenGreen Course (Kirche)
MALCHINOV Alexandr15BLongbow MenBlue Course (Asz)
PODDEVALIN Mikhail19CInstinctive MenYellow Course (Auer)
POLUBOYAROV Oleg9CCompound MenYellow Course (Auer)
RUSINOV Ivan13BLongbow MenBlue Course (Asz)
SAVENKOVA Maria13DBarebow WomenGreen Course (Kirche)
SBRODOV Mikhail7CCompound MenYellow Course (Auer)
STOLYAROV Oleg17CInstinctive MenYellow Course (Auer)
TARASOV Victor11CCompound MenYellow Course (Auer)
TSYRENZHAPOV Tsyren6BBarebow MenGreen Course (Kirche)
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BARAGA Sebastijan5DBarebow MenGreen Course (Kirche)
BREZNIK Drago14BInstinctive MenYellow Course (Auer)
FLORIJANCIC Florjan8DCompound MenYellow Course (Auer)
IZGORSEK Andreja13CBarebow WomenGreen Course (Kirche)
KLANCAR Anton14CLongbow MenBlue Course (Asz)
KOCJANCIC Sonja11CBarebow WomenGreen Course (Kirche)
KOCMAN Marjan16BInstinctive MenYellow Course (Auer)
KOSEC Mihael1DBarebow MenGreen Course (Kirche)
NATLACEN Vanda20BLongbow WomenBlue Course (Asz)
NOLIMAL Renata18BLongbow WomenBlue Course (Asz)
OBLAK Doroteja1EInstinctive WomenBlue Course (Asz)
PAVLIN Aleksander12CLongbow MenBlue Course (Asz)
PODRZAJ Marjan3DBarebow MenGreen Course (Kirche)
ROZMANEC Darja17CCompound WomenGreen Course (Kirche)
TOFAJ-GUTMAN Dragica19CCompound WomenGreen Course (Kirche)
TURSIC Slavko10DCompound MenYellow Course (Auer)
SUISWITZERLAND
Name
Target
Event
Session
CHESAUX Cedric11DLongbow MenBlue Course (Asz)
FARDEL Serge10CBarebow MenGreen Course (Kirche)
FISCHER Jean-Luc17BInstinctive MenYellow Course (Auer)
GASSER Werner13BInstinctive MenYellow Course (Auer)
HAEMMIG Rainer14DLongbow MenBlue Course (Asz)
MEUWLY Richard11DCompound MenYellow Course (Auer)
SPRING Martin7DCompound MenYellow Course (Auer)
ZÜLLIG Urs15BInstinctive MenYellow Course (Auer)
SVKSLOVAKIA
Name
Target
Event
Session
BINDER Dusan14ALongbow MenBlue Course (Asz)
BOMBUSKAR Milan9DCompound MenYellow Course (Auer)
MULLER Vladimir7BBarebow MenGreen Course (Kirche)
MYSIAK Stefan12ALongbow MenBlue Course (Asz)
VALENT Ladislav9BBarebow MenGreen Course (Kirche)
ZAJAC Igor19BInstinctive MenYellow Course (Auer)
SWESWEDEN
Name
Target
Event
Session
BERTANG Inge10DLongbow MenBlue Course (Asz)
BJORKLUND Lina14EBarebow WomenGreen Course (Kirche)
CARLSSON Bo8DLongbow MenBlue Course (Asz)
HERFINDAL Christofer1BCompound MenYellow Course (Auer)
HJERPE Jari5BCompound MenYellow Course (Auer)
JOHANSSON Catharina18DLongbow WomenBlue Course (Asz)
JOHANSSON Jan6DLongbow MenBlue Course (Asz)
LARSSON Bobby5BBarebow MenGreen Course (Kirche)
OLOFSSON Ingrid20CCompound WomenGreen Course (Kirche)
OTTOSSON Martin3BBarebow MenGreen Course (Kirche)
PUMAN Kalle1BBarebow MenGreen Course (Kirche)
SILVERKLINT Emil3BCompound MenYellow Course (Auer)
SJOWALL Ulrika18CCompound WomenGreen Course (Kirche)
SODERSTEN Lisa16CCompound WomenGreen Course (Kirche)