European Junior Cup 2011 - 2nd Leg European Junior Cup 2011 - 2nd Leg
Cyprus Archery Federation (EMAU)
Paphos (CYP), from 18-07-2011 to 23-07-2011
European Junior Cup 2011 - 2nd Leg
Entries by Country
 
BELBELGIUM
Name
Target
Event
Session
ANSIAUX Olivier16ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
COUDYSER Jens8CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
DECKERS Eline38CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
DECKERS Michael7CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
DENIS Ivan6CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
DOMANSKI Ludovic7ACompound Junior MenCompound Ranking Round
FLEURINCK Mick1ACompound Junior MenCompound Ranking Round
GOBBELS Zoe31ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
GYS Lenthy15ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
KOOLS Reginald5ACompound Junior MenCompound Ranking Round
MARTENS Naomi21DCompound Junior WomenCompound Ranking Round
MEYNEN - DEGRYSE Saskia29DCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
PEMEN Eline37CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
RAMAEKERS Robin13ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
RENARD Alexander3ACompound Junior MenCompound Ranking Round
ROYEN Laurent5CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
SCARCERIAUX Baptiste31DCompound Cadet MenCompound Ranking Round
VANDERGUCHT Jonathan14ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
VERDIN Elke19DCompound Junior WomenCompound Ranking Round
BULBULGARIA
Name
Target
Event
Session
DANAILOVA Dobromira41ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
TODOROV Ivan23CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
CROCROATIA
Name
Target
Event
Session
BABOK Deni37CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
BRLEK Tamara27ACompound Cadet WomenCompound Ranking Round
BUDEN Domagoj33CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
KOLAREK Matea13DCompound Junior WomenCompound Ranking Round
ORLIC Maja23ACompound Cadet WomenCompound Ranking Round
ORLIC Vedran21CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
OSTREK Dora25ACompound Cadet WomenCompound Ranking Round
POTRKAC Vanja29ACompound Cadet WomenCompound Ranking Round
VAVRO Mario35CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
CYPCYPRUS
Name
Target
Event
Session
APOSTOLOU Apostolos9CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
ATHANASIOU George35BCompound Cadet MenCompound Ranking Round
CHARALAMBOUS Charis17CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
CHARALAMBOUS Eleptheria33DRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
IACOVOU Andreas37BCompound Cadet MenCompound Ranking Round
IOSIF Eleni29CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
KARAVELAS Themis18CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
KOUROUNA Michaela34DRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
LIMNATIS Marios10CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
LOIZOU Konstantinos20CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
NICOLAOU Antreas19CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
THEOPHANOUS Artemis35DRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
THRASOU Panayiotis11CCompound Junior MenCompound Ranking Round
TSAGGARIS Irinaios33BCompound Cadet MenCompound Ranking Round
VLACHOS Antreas11CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
ZISIMOS Savvas9CCompound Junior MenCompound Ranking Round
DENDENMARK
Name
Target
Event
Session
ANDERSEN Laust21ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
DARUM Andreas1BCompound Junior MenCompound Ranking Round
FRANDSEN Ida27DCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
FRANTZEN Claus3BCompound Junior MenCompound Ranking Round
FRIESE Nicklas7BCompound Junior MenCompound Ranking Round
HANSEN Stephan41BCompound Cadet MenCompound Ranking Round
HOLDT-CASPERSEN Nynne Sophie30ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
JENSEN Tanja23DCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
KNUDSEN Mads5BCompound Junior MenCompound Ranking Round
LAURIDSEN Casper22ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
LAURSEN Anne Marie29ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
LAURSEN Martin Klingenberg2BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MIKKELSEN Simon39BCompound Cadet MenCompound Ranking Round
SIGIL Michalina Josephine13BCompound Junior WomenCompound Ranking Round
SIGIL Peter43ACompound Cadet MenCompound Ranking Round
SONNICHSEN Frederik4BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
SONNICHSEN Sarah Holst25DCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
STILOU Claes3BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
WULFF Nikolaj1BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
ESTESTONIA
Name
Target
Event
Session
OJAMAE Pearu Jakob23BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
FINFINLAND
Name
Target
Event
Session
JAUHIAINEN Atte22BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
KALL Oskar21BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
MAENPAA Eero20BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
MAENPAA Eeva31BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
RANTAPIRKOLA Paula41CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
RASANEN Teemu11BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
FRAFRANCE
Name
Target
Event
Session
BRIANNE Noemie29BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
DANIEL Lucas22CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
LACROIX Emilie39BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
PREVOST Gael9BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
GBRGREAT BRITAIN
Name
Target
Event
Session
BARBER Thomas4DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
BROWN Georgina15CCompound Junior WomenCompound Ranking Round
CLARK Daisy29BCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
DAVIES Kirsty19CCompound Junior WomenCompound Ranking Round
DERREVAN Jenna36BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
EVANS Sean3DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
FISHER Abbie38BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
GARDNER Matthew11DCompound Junior MenCompound Ranking Round
GEORGE Aalin31ACompound Cadet WomenCompound Ranking Round
GRAY Robert19ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
LAWRENCE Piers9DCompound Junior MenCompound Ranking Round
MARTIN Rebecca37BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
MITCHELL Jordan39CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
MORGAN Ashe18ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
MORTLOCK James2DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
NESBITT Mark1DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
PENNELL Luke41CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
PERROTT Mary17CCompound Junior WomenCompound Ranking Round
RUDGE Matthew7DCompound Junior MenCompound Ranking Round
SLATER Kieran20ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
TAYLOR Stuart43BCompound Cadet MenCompound Ranking Round
WARBURTON Brett17ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
GERGERMANY
Name
Target
Event
Session
BAUER Katharina37DRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
KOENIG Josefine36DRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
KUPFER Maximilian7DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MAIER Lukas17BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
MAYR Camilo6DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
NESEMANN Simon5DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
OSWALD Lisa38DRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
RODE Julia31CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
SCHMITZ Carlo19BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
WECKMUELLER Maximilian18BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
GREGREECE
Name
Target
Event
Session
AERIKOS Christos43CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
CHORTI Ariadni39CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
GIANNAKOPOULOU Maria21CCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
MPAKO Samira40CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
PAPANDREOPOULOU Maria30BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
VARDAKOSTAS Christos13ACompound Junior MenCompound Ranking Round
ITAITALY
Name
Target
Event
Session
ARTICO Andrea20DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
BAJNO Francesca28DRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
BALDELLI Laura35BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
CAVALLAR Samuel21DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
CAVALLERI Giulia19BCompound Junior WomenCompound Ranking Round
FEBO Carlotta17BCompound Junior WomenCompound Ranking Round
FRANZOI Sabrina31BCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
FRASSATI Lorenzo37DCompound Cadet MenCompound Ranking Round
GRILLO Deborah15BCompound Junior WomenCompound Ranking Round
MANCIONE Luca10DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MANDIA Claudia30DRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
MARAN Luca8DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MARESCA Alessandro33DCompound Cadet MenCompound Ranking Round
MORELLO Marco9DRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
PADOVAN Arianna29DRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
PARDINI Leonardo35DCompound Cadet MenCompound Ranking Round
PASQUALUCCI David22DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
PAVANELLO Riccardo1DCompound Junior MenCompound Ranking Round
POLIDORI Jacopo3DCompound Junior MenCompound Ranking Round
RAGNI Matteo5DCompound Junior MenCompound Ranking Round
ROTA Gaia34BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
SPERA Loredana33BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
MEXMEXICO
Name
Target
Event
Session
ARAIZA Silvia27BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
AVITIA Mariana28BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
BAYARDO Ana36CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
BOARDMAN Ernesto Horacio6BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
BRICEO Alfonso13DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
CARDOSO Mario33ACompound Cadet MenCompound Ranking Round
CASTILLO Ali Citlalli27CCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
CHAVEZ Julia Claudia25BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
FARJAT Jafet8BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
GARCIA Mariana26BRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
GONZALEZ Esther Judith19ACompound Junior WomenCompound Ranking Round
GONZALEZ Ivan7BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
GONZALEZ Rodolfo39ACompound Cadet MenCompound Ranking Round
JUAREZ Ana Cristina21ACompound Junior WomenCompound Ranking Round
MADRID Alexis23CCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
MARTELL Hilda15ACompound Junior WomenCompound Ranking Round
MARTINEZ Pedro Enrique7CCompound Junior MenCompound Ranking Round
MEDINA Adolfo35ACompound Cadet MenCompound Ranking Round
MONTIEL David3CCompound Junior MenCompound Ranking Round
PALMA Adrian I15DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
PEREZ Gabriel16DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
QUIROGA Elma Cristina17ACompound Junior WomenCompound Ranking Round
RAMIREZ Angel5CCompound Junior MenCompound Ranking Round
RODAS Guimar37ACompound Cadet MenCompound Ranking Round
RODRIGUEZ Cuauhtemoc Alfredo1CCompound Junior MenCompound Ranking Round
SALINAS Stephanie Sarai29CCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
SOTO Alejandra Patricia35CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
URQUIDEZ Julio Cesar14DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
VALENCIA Alejandra34CRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
VILLAFAN Sonia25CCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
ZAMORA Oldair5BRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
NEDNETHERLANDS
Name
Target
Event
Session
DER KINDEREN Annemarie30CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
REMIE Marc9BCompound Junior MenCompound Ranking Round
SCHLOESSER Mike31CCompound Cadet MenCompound Ranking Round
VAN DEN BERG Sjef23ARecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
VAN DER LOOY Sandra40BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
NORNORWAY
Name
Target
Event
Session
BURHOL Simen2CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
GRYDELAND Runa21BCompound Junior WomenCompound Ranking Round
HAGEN Paul Andre3CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
HALVORSEN Marius1CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
LIE Eivind4CRecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MYRVANG Joergen11BCompound Junior MenCompound Ranking Round
SYVERUD Caroline41BRecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
RUSRUSSIA
Name
Target
Event
Session
ALIEVA Sabina34ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
ARTEMOVA Maria15DCompound Junior WomenCompound Ranking Round
BOLOTOVA Oyuna26CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
CHERKASHNEVA Svetlana17DCompound Junior WomenCompound Ranking Round
CHULDUM Artysh4ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
DASHIEVA Ayana35ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
DOBYCHINA Alena28CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
GARMAEV Yuryi1ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
GORBIVNENKO Irina27BCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
POPOV Vitalii19DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
PROTASOVA Radmila23BCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
RINCHINO Vasily18DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
SANZHITSYBIKOV Konstantin3ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
SHITYA Anastasia27CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
SYRENOVA Soelma33ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
SYSOEV Ilya2ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
TRETYACHENKO Nikolay11ACompound Junior MenCompound Ranking Round
TSYNGUEV Beligto17DRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
TSYREMPILOVA Sayana25CRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
VINOGRADOVA Maria25BCompound Cadet WomenCompound Ranking Round
YANBARISOVA Dinara36ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
ZUEV Evgenii9ACompound Cadet MenCompound Ranking Round
SLOSLOVENIA
Name
Target
Event
Session
BAUER Kristjan16CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
BOZIC Brina26DRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
BOZIC Sara25DRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
CEHNER Gasper11ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
CERNE Arne39DCompound Cadet MenCompound Ranking Round
CERNE Toja13CCompound Junior WomenCompound Ranking Round
HRUP Marko14CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
KOMOCAR Jaka10ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
RAJH Gregor9ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
RIJAVEC Jan13CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
STOSEVSKI Luka41DCompound Cadet MenCompound Ranking Round
STRAJHAR Klemen15CRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
TOMAT Najka27DRecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
UKRUKRAINE
Name
Target
Event
Session
BULIGA Olga26ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
CHEREP Yulia27ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
CHORNOHUZ Mariya40ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
IVANYTSKYY Heorhiy7ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
KOMONYUK Vitaliy5ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
KUTSYY Valentyn14BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
KYRIUKHIN Mykyta15BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
LADIKOV Anton8ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MARCHENKO Veronika28ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round
MARCHENKO Yevhen6ARecurve Junior MenRecurve Ranking Round
MATSEKH Marta37ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
OMELCHENKO Ihor16BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
PAVLOVA Anastasia39ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
RODIONOVA Polina38ARecurve Cadet WomenRecurve Ranking Round
VINTSKOVSKYY Andriy13BRecurve Cadet MenRecurve Ranking Round
ZAKHARCHENKO Yuliya25ARecurve Junior WomenRecurve Ranking Round